info@paranich.kiev.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практика

Справа про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя

Громадянин Б. звернувся до нашого юридичного бюро за допомогою у вирішенні питання розірвання шлюбу та поділу спільного майна, яке було придбане в шлюбі з громадянкою М.

Б. повідомив, що перебуває у шлюбі з громадянкою М. з 1990 р. У шлюбі народилися двоє синів 6-и та 13-и річного віку, однак відносини між подружжям з часом значно погіршилися та стали для обох нестерпними.

В результаті Б. фактично залишив сім’ю та вже більше року проживає спільно з громадянкою С., яка вагітна і чекає від нього дитину. Б. має намір взяти шлюб із громадянкою С., однак цьому перешкоджають шлюбні стосунки з М. та її відмова розірвати шлюб.

За дорученням Б. його представник (працівник юридичного бюро) провів бесіду з громадянкою М. з метою з’ясувати її наміри та переконати у доцільності вирішити питання про розірвання шлюбу шляхом подання з чоловіком спільної заяви до суду. М. підтвердила, що Б. дійсно залишив сім’ю, фактично сімейні стосунки давно припинилися і поновлювати їх вона не бажає. Однак, добровільної згоди на розірвання шлюбу М. не дасть, оскільки занепокоєна тією обставиною, що розлучення батьків травмує психіку неповнолітніх дітей. М. також попередила, що у випадку подання Б. позову до суду, вона буде категорично заперечувати проти розірвання шлюбу та надасть суду в обґрунтування своїх заперечень відповідні медичні висновки та довідки.

З метою розірвання шлюбу від імені Б. до районного суду була подана позовна заява про розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя. При цьому Б. в інтересах неповнолітніх дітей погодився відійти від засад рівності та більшу частину спільного майна, включаючи трикімнатну квартиру, запропонував виділити М. Після отримання повістки на попереднє судове засідання М. звернулася до адвоката, та після консультацій з ним змінила свою позицію. Відповідачка погодилась вирішити спір шляхом укладання мирової угоди на взаємовигідних умовах. Така угода після узгодження всіх істотних умов була підготована представниками сторін, підписана сторонами та затверджена судом.

Відповідно до затвердженої судом мирової угоди, яка набрала чинності, шлюб між Б. та М. був розірваний. Було також встановлено, що спільні діти, народжені у шлюбі, будуть проживати з матір’ю. Було визначено розмір та порядок сплати батьком дітей аліментів на утримання дітей, порядок його участі у їх вихованні. Між сторонами було поділено придбане у шлюбі спільне майно: відповідачці виділена у власність трикімнатна квартира з меблями та побутовою технікою, а позивачу – капітальний гараж, два автомобіля та корпоративні права (частки у статутних капіталах) двох підприємств, зареєстрованих за участю Б.

2006 р.

<< Назад

 
G Analytics
сайт создан компанией сделать сайт